Andro Kullerkupp
Andro Kullerkupp
Vertex Consultingu asutaja

Mõtteterad Vertexi facebookist

1. aug. 2013

Tööta 8 tundi ja maga 8 tundi, aga veendu, et need poleks samad 8 tundi (T.Boone Pickens – maailma 1000 rikkaima inimese hulgas). Moodne ärimudel: lahenda inimeste väikesi probleeme aga selliseid inimesi olgu palju.

 • Kas oled mõelnud, et kui: tegeled spämmiga kõigest 3 minutit päevas siis kulub selleks 1 päev aastas; kui istud ummikus 2h päevas siis kulutad sellele 1 kuu aastas; kui teed 4*10 min päevas kohvipausi siis kulub sellele 12 päeva aastas (suitsetajatest ei hakka rääkimagi). Efektiivsus algab pisiasjadest.
 • Kui riski-investor ütleb sulle, et tule siis tagasi kui sul on esimene klient, kaasinvestor, kompetentne meeskond vms, siis tähendab see tegelikult EI. Ta lihtsalt jätab ukse lahti, et kui juhuslikult oled edukas siis ta saab targutada, et nägi seda ette. Guy Kawasaki
 • Kuidas saad aru kas oled liidritunnustega? Kui keskendud pigem sellele kuidas teostada seda mis on vaja ära teha, mitte sellele miks ei saa. Kui usud, et sind ümbritsevate inimeste edu on ka sinu edu. Kui oled valmis investeerima oma aega teiste aitamisse iseseisvalt hea tulemuse saavutamiseks, mitte tegema teiste eest kõike ära. Kui sind huvitab teiste arvamus. Kui tunned rõõmu ja saad energiat teiste tunnustamisest. Kui sind liigutavad emotsionaalselt teiste saavutused olenemata valdkonnast…siis on sul eeldused olla liider.
 • Kui investor ei suuda pakkuda muud kui raha siis võta parem laenu. Näiteks 100 k € laen 3 aastaks intressiga 4% maksab ettevõtjale ca 6300 € aga investorile müüd osaluse, jagad kasumilt dividende ja hiljem ostad osaluse tagasi märkimisväärselt kallimalt. Oletades, et ettevõte teenib kasumit ca 100 k € aastas ja investorile on müüdud 51% osalust siis ainuüksi dividendideks läheb 3 aasta jooksul 153 k €. Seega kaalu hoolikalt investori kaasamise tingimusi. Sageli leidub aga argumente miks investori kaasamine on mõistlik.
 • Taas kord põrkusime sama probleemiga. Juhid teevad ise oma elu keeruliseks kui ei tegele rahavoogude juhtimisega. Kas see on tasemel juhtimine kui iga kuu peale arvete tasumist saadakse teada kas midagi jäi üle (või puudu)?. Selleks ei pea olema geenius, et välja töötada lihtne rahavoogude mudel, mis aitab vähemalt mõni kuu ette finantsseisu näha. Elementaarse taseme rahavoogude mudeli leiate meie kodulehelt, kuid keerukamatel juhtudel saame teid aidata.
 • Veidi irooniline on see, et juhid on lükanud konsultatsiooniprojekte edasi kuna “hetkel” on väga kiire, kuid hilisema konsultatsiooni käigus on aga selgunud, et konsultant aitab tähelepanu juhtida just nendele aspektidele miks tal kiire oli. Mõned näited põhjustest, mis sunnib juhtidel pidevat sekkumist tööprotsessidesse ja tekitab “liblikaid kõhus”.
 • Tegime aastaid oma klientidele põhjalikke konkurentsianalüüse, kuid ühel päeval avas mu silmad üks edukas ettevõtja. Ta ütles, et nende firma kõige edukam toode sündis siis kui nad loobusid konkurentidega võrdelmisest. Nad küsisid hoopis klientidelt viis peamist asja mis neile selle valdkonna toodete juures ei meeldi. Seejärel arendasid vastava toote ja ei kulutanud minutitki konkurentidega võrdlemisele. Kas siit saab järeldada, et konkurentsianalüüs on ajaraiskamine? Kas konkurentidega võrdlemine takistab millegi täiesti uue loomist? Arvan siiski, et uuele turule sisenedes võiks olla vähemalt üldpilt konkurentsiolukorrast, kuid tõhusam on keskendumine klientidele.
 • Iga juht peaks teadma põhjuseid miks ta on edukas, et edu oleks jätkusuutlik. Mainimatagi on selge, et veelgi enam peavad juhid teadma miks asjad ei toimi. Vertex on rohkem kui 10 aasta jooksul koos oma klientidega välja töötanud organisatsiooni analüüsi mudeli mis aitab eristada sümptomeid põhjustest
 • Miks Eesti ettevõtted müüakse maha just enne kui need väärtuslikuks muutuvad? Taaskord kutsus mind külla üks ettevõtja kellele on tehtud “vastupandamatu” pakkumine välismaa strateegilise investori poolt. Loomulikult oli ostja kavatsus praegused omanikud välja osta, kuid riski maandamiseks plaaniti seda teha järk-järgult tasudes osade eest reaalsetest tulemustest lähtuvalt. Ühiselt leidsime parema lahenduse. Seega kaaluge põhjalikult enne kui alla kirjutate!!!
  Towers Watsoni värskelt valminud uuringus selgus otsene seos organisatsiooni edu ja inimeste heaolu vahel. Uuringus osales 32000 inimest üle maailma. Organisatsioonid kus investeeritakse järjepidevalt oma personali füüsilisse, emotsionaalsesse ja sotsiaalsesse heaolusse, on töötajad lojaalsemad ja nad suudavad rakendada oma talenti.
  Miks eestlased pelgavad lektoreid? Loengutel, seminaridel ja konverentsidel on üsna haruldane, et eestlane läheks lektoriga hiljem vestlema ja arutlema. Samas välismaalased teevad seda kõhklematult. Seda pole täheldanud ainult meie välismaa partnerid, vaid ka meie kohalikud lektorid. Kas see tuleb mingist pseudo aukartusest? Julgustan lektoritega aktiivset kontakti looma, siis saate sündmusest rohkem kasu.
  Kord tuli meie juurde mees kes ütles, et on tüdinenud “tulekahjude kustutamisest” oma ettevõttes. Tänaseks on tal tööpäevad kella viieni ja nädalavahetused vabad, kusjuures ettevõttel läheb paremini kui kunagi varem.
  Arengufondi poolt korraldatud hommikuseminaril käsitleti peamiselt arengumaades esinevat tohutu potentsiaaliga turgu, mida nimetatakse püramiidi põhjaks. Püramiidi põhja all mõeldakse 3,7 miljardit inimest kogu maailmast, kelle elatustase jääb alla $3000 aastas. Vaatamata madalale ostujõule on püramiidi põhja summaarseks tarbimisjõuks vähemalt 5 triljonit dollarit. Siin on mõtteainet ka Eesti ettevõtjatele.
  Julge otsustada!

Liitu uudiskirjaga:
Meie kvartaalne uudiskiri sisaldab äriarenduse ja innovatsiooniga seotud näpunäiteid, turutrende ning kasulikke nõuandeid juhtimises.